Aktualności
Dywany i wykładziny w przedszkolach, szkołach i żłobkach.

Dywany i wykładziny w przedszkolach, szkołach i żłobkach.

11-06-2020

Podczas gdy w zależności od poczucia estetyki możemy zupełnie zrezygnować z dywanów i wykładzin w naszych domach w przedszkolach pełnią szereg funkcji użytkowych. Dzięki nim dzieci nie chodzą po chłodnych i twardych podłogach, zapobiegają poślizgnięciom, zmniejszają ryzyko poważnych urazów podczas upadku.
Dywany i wykładziny stanowią filtr powietrza w pomieszczeniach! Popularna opinia o gromadzeniu się kurzu w dywanach wiąże się z tą właśnie funkcją, jednak z pewnością cecha ta nie powinna nikogo zniechęcić do posiadania dywanu. Kurz który osiada na dywanie nie powstał na nim lecz przylgną opadając na ziemię, dzięki czemu nie unosi się i nie wzbija z podłogi za każdym razem gdy poruszamy się robiąc ruch powietrza. To unoszące się drobiny pyłów, zanieczyszczeń i wszelakich alergenów mogą być przyczyną różnego rodzaju dolegliwości układu oddechowego i powodować uczulenia.

 

Dywany zarówno w przedszkolach jak i domach to zdecydowanie same korzyści, wystarczy o nie dbać odkurzając i okresowo powierzać specjalistom z pralni dywanów.

wstecz