Aktualności
Usuwanie nieprzyjemnych zapachów z dywanów.

Usuwanie nieprzyjemnych zapachów z dywanów.

15-09-2019

      Częstym problemem, z którym spotykamy się w naszej pralni są dywany, które upodobały sobie zwierzaki. Nie wypuszczony w porę pies lub znaczący terytorium kot potrafi niespostrzeżenie i nie pozostawiając żadnych śladów zapaskudzić dywan. Bardzo ciężko jest na pierwszy rzut oka zlokalizować źródło nieprzyjemnego zapachu (mocz/uryna), który nagle pojawił się w pokoju, szczególnie kiedy naszą podłogę zdobi dywan typu shaggy (gruby, włochaty).

      Domowy pupil wcale nie musi załatwiać się na dywanie aby pozostawić nieprzyjemny zapach. Resztki jedzenia, pot i sierść również z czasem mogą stać się źródłem problemu.

     Brzydki zapach może również być efektem zapierania domowymi sposobami, prania myjką ciśnieniową i niedosuszenia dywanu. Przyczyną wówczas jest proces gnicia lub pojawienia się pleśni.

W naszej pralni dywany posikane, zatęchnięte lub brzydko pachnące z jakiegokolwiek innego powodu przechodzą proces nieco odmienny od standardowego prania.

Naszym głównym celem jest zawsze zupełne pozbycie się źródła problemu co zwykle nie jest możliwe w procesie standardowego prania.

Usługa neutralizacji zapachu zawsze wykonywana jest wraz z praniem na wskroś poprzedzonym trzepaniem mechanicznym. Polega ona na zanurzeniu dywanu w środku neutralizującym na 24 godziny a następnie dokładnym wypłukaniu. W uzasadnionych przypadkach stosujemy również wysoko wydajny, przemysłowy ozonator.

Tak wyprany, wysuszony i pachnący dywan gotowy jest do odbioru przez klienta lub dostarczony pod wskazany adres.

Zapraszamy do pralni dywanów i tapicerek MYJEK.

wstecz