Aktualności
Maty wejściowe i wycieraczki w firmie.

Maty wejściowe i wycieraczki w firmie.

28-02-2019

     Każdy zdaje sobie sprawę jak istotnym elementem wizerunku firmy jest ład i porządek panujący w obiektach, które stanowią jej siedzibę. Już na etapie projektowania budynku, przemyślane usytuowanie mat wejściowych pomaga zaoszczędzić wielu zmartwień dotyczących sprawnego utrzymania porządku.

     Redukcja kosztów sprzątania, poprawa jakości powietrza poprzez eliminowanie pyłów wnoszonych do pomieszczeń, zapobieganie poślizgnięcia i upadkom to tylko niektóre z zalet jakie niesie za sobą posiadanie mat wejściowych. Systemy wycieraczek wychwytują również zabrudzenia w postaci ostrych kamieni czy piachu, które dewastują powierzchnie podłogowe rysując i powodując ubytki.
Najczęstszym błędem jest zupełne pominięcie lub zbyt rzadki serwis mat wejściowych. Zarządcy obiektów często nie są świadomi tego, że ilość zabrudzeń, które mogą one wchłonąć jest ograniczona. Z czasem tracą swoje właściwości i mogą powodować więcej problemów niż pożytku poprzez kumulowanie zanieczyszczeń. W wielkopowierzchniowych budynkach handlowych ilość wnoszonych zanieczyszczeń na butach liczona jest w kilogramach.

     Powierzając nam maty wejściowe zarządcy mają pewność, że usługa zostanie wykonana profesjonalnie z zachowaniem wszelkich procedur gwarantujących przywrócenie ich właściwości. Poprzez trzepanie mechaniczne pozbędziemy się zbrudzeń nierozpuszczalnych. Poprzez namaczanie, pranie i płukanie wyeliminowane zostaną zabrudzenia rozpuszczalne w wodzie. Następnie wysuszymy i odwieziemy na miejsce w umówionym terminie.

wstecz