Pranie tapicerki meblowej – jak przebiega?

Często nasi klienci pytają jak wygląda usługa prania mebli tapicerowanych u nich w domu. Obawiają się o użycie nadmiernej ilości wody, konieczność zabezpieczenia ścian oraz podłóg. Kolejną kwestią jest czas schnięcia i ewentualne ryzyko braku możliwości dosuszenia mebla w warunkach domowych, tak aby nie pojawił się nieprzyjemny zapach. Czasem pojawiają się również wątpliwości dotyczące skuteczności prania, szczególnie w przypadku gdy sami „próbowali już wszystkiego”.

Decydując się na usługę prania mebli tapicerowanych w firmie Myjek należy pamiętać, że niezbędny do pracy będzie dostęp do prądu oraz wody (najlepiej ciepłej). Potrzebujemy również chociaż minimum przestrzeni aby swobodnie poruszać się w trakcie pracy. Nie ma konieczności zabezpieczania pokoju przed zalaniem. Tapicerka zraszana jest precyzyjnie, tuż pod meblem zabezpieczamy podłogę chłonnymi ręcznikami. Również ściany zasłaniane są doraźnie w trakcie prania oparć jeśli nie ma możliwości odsunięcia mebla.

 

Zdecydowana większość tapicerek schnie bardzo szybko i jeszcze tego samego dnia można z nich korzystać. Czas schnięcia uzależniony jest w dużej mierze od rodzaju materiału, niektóre tkaniny potrzebują trochę więcej czasu. Do takich obić należy m.in. alcantara, czyścimy ją regularnie, jest bardzo popularna w domach naszych klientów. Wszelkie materiały, które przypominają plusz również mogą potrzebować więcej czasu aby wyschnąć.
Pranie tapicerki meblowej

 

Kolejnym czynnikiem wpływającym na czas schnięcia jest zabrudzenie i konieczność powtarzania zabiegów tak aby efekt był zadowalający.

Dobrym sposobem poza podniesieniem temperatury pomieszczenia i zapewnieniem swobodnego przepływu powietrza (nie zamykamy pokoju) jest użycie domowego wiatraczka.

Efekty prania z pewnością Was zaskoczą. Dzięki przeszło 10 letniemu doświadczeniu jesteśmy w stanie szybko i sprawnie poradzić sobie ze zdecydowaną większością standardowych zabrudzeń. Zapieranie środkami z marketów nieco utrudnia nam zadanie ponieważ zdarza się, że niewypłukany środek czyszczący powoduje odbarwienia będące już uszkodzeniem.

Warto również wspomnieć o czasie jaki zajmuje sama usługa. W przypadku pojedynczej sofy lub narożnika nie powinno zająć to dłużej niż godzinę.

Tapicerki meblowe czyścimy cały rok, większość naszych klientów pochodzi z polecenia!