Najczęściej zadawane pytania

Czy dywan muszę przywieźć do pralni?

Dywan można dostarczyć do nas osobiście lub zamówić usługę prania wraz z transportem w obie strony.

Czy muszę kontaktować się z pralnią MYJEK przed dostarczeniem dywanu?

Nie. Dywany można dostarczyć do nas w każdej chwili w godzinach pracy: poniedziałek – piątek od 8-00 – 19:00, soboty od 9:00 – 14:00.

Ile trwa usługa prania dywanów?

Czas wykonania usługi wynosi maksymalnie 7 dni. Jeśli Twój dywan będzie gotowy do odbioru wcześniej otrzymasz wiadomość SMS.

Czy wymagana jest zaliczka?

Nie. Płacisz przy odbiorze, po wykonanej usłudze.

Co jeszcze mogę wyprać w pralni Myjek?

Każdy rodzaj dywanu, bez względu na długość włosia czy materiał, z którego jest wykonany. Dobierzemy odpowiednią metodę, która zapewni najwyższą jakość usługi przy jednoczesnym wyeliminowaniu ryzyka zniszczenia.

Pierzemy również meble tapicerowane jak krzesła, sofy, sofy narożne, kanapy, wersalki, fotele.

Czy mój dywan po praniu będzie „jak nowy”?

W większości przypadków jesteśmy w stanie doprowadzić dywan do stanu idealnego. Oczywiście wyjątek stanowią zniszczenia mechaniczne jak przetarcia, przypalenie, trwałe odbarwienia powstałe na skutek zapierania, ścieżki komunikacyjne. Może się zdarzyć również, że na dywanie perfekcyjnie wypranym od strony runa (część eksponowana) pozostaną ślady plam od strony osnowy (część spodnia - od podłogi), spowodowane jest to penetracją warstwy kleju usztywniającego.

Czy usuniecie nieprzyjemny zapach z dywanu?

Tak, jednak nie zapewnia tego standardowe pranie. Konieczne jest skorzystanie z usługi dodatkowej „neutralizacji nieprzyjemnych zapachów”. Dywan jest dodatkowo namaczany w środku, który zapobiega namnażaniu się bakterii i rozwojowi procesów gnilnych.

Czy stosowane przez pralnię środki są bezpieczne dla dzieci i zwierząt?

Tak. Proces prania dywanów jest wieloetapowy a jego bardzo istotną częścią jest dokładne wypłukanie zastosowanych płynów do prania. Dywan płukany jest bieżącą wodą a następnie ponownie namaczany płynem do płukania aby zagwarantować pozbycie się pozostałych po praniu mydlin.

Czy usługa prania dywanów w jakiś sposób zależy od pogody?

Absolutnie NIE. Bez względu na warunki atmosferyczne jesteśmy w stanie wyprać i skutecznie wysuszyć każdy dywan. Dysponujemy suszarnią wyposażoną w osuszacz powietrza oraz wentylatory zapewniające ruch powietrza.

Czy można usunąć ślad z żelazka?

Nie. Ślad po żelazku jest trwałym uszkodzeniem runa. Włókna przytopiły się pod wpływem temperatury i nie ma możliwości odbudować ich i przywrócić do stanu z przed przypalenia.

Czy dywan może być źródłem alergii?

I tak i nie. Zaniedbany dywan może być źródłem uczuleń. Należy pamiętać że, gdyby go nie było, kurz i inne alergeny unosiłyby się swobodnie w powietrzu lub opadłyby na inne domowe przedmioty (dywany pełnią role filtrów powietrza w naszych pokojach).

W pralni Myjek dostępny jest pakiet hipoalergiczny. Zapewnia on 6 miesięczną ochronę przed rozwojem roztoczy kurzu domowego, które stanowią główny alergen w naszych domach.

Czy mogę przywieźć mokry dywan?

Tak. Wymaga on jednak od nas zajęcia się nim poza kolejnością dla tego zostanie doliczona opłata za usługę ekspresową.

Na metce mojego dywanu jest informacja, że nie można go prać na mokro. Czy mogę oddać go do prania?

Tak. Dobierzemy taką metodę aby dywan wyprać skutecznie i bezpiecznie. W przeważającej większości wypadków informacja o braku możliwości prania na mokro jest nieuzasadniona. Dywany sztuczne, tkane maszynowo nie ulegną żadnym zniszczeniom w procesie prania na mokro.

Część dywanów podklejanych, z szarym lub białym spodem może z czasem odkleić się z powodu słabej jakości kleju (mączki kostnej) bez względu na to czy były wcześniej prane czy nie. Pranie na mokro może przyczynić się do pogłębienia uszkodzeń.